Bieganie w terenie zimą – o czym warto pamiętać?

buty do biegania w terenie

Za oknem mamy już prawdziwą zimę. W wielu miastach Polski spadł śnieg, który topi się tworząc kałuże i błoto. Warunki do uprawiania sportu w terenie nie należą do najlepszych. Jeśli lubimy biegać na świeżym powietrzu, powinniśmy w takiej sytuacji zainwestować w odpowiednią odzież i buty do biegania w terenie.

buty do biegania w terenieBardzo ważne jest żeby kurtka i spodnie, które ubierzemy posiadały membranę i były odporne na przemakanie. W temperaturach minusowych niezbędna będzie także specjalna bielizna termoaktywna, która pomoże w utrzymaniu odpowiedniej ciepłoty ciała. Rzeczą, która jest najistotniejsza w wyposażeniu biegacza są jednak buty. Co z tego jeśli będziemy mieli nieprzemakalne spodnie i kurtkę z najlepszymi parametrami membrany jeśli w butach będzie chlupała nam woda? Przy obfitych opadach śniegu i roztopach warunki są dość trudne, dlatego warto zainwestować w specjalne buty do biegania w terenie na zimę. Bardzo ciekawy model w swojej ofercie ma firma Salomon. Są to buty Snowcross CS, które przeznaczone są specjalnie do biegania po śniegu. Wyposażone są w podeszwę Contagrip, która zapewnia odpowiednią przyczepność nawet w wyjątkowo błotnistym i śnieżnym terenie. Dzięki specjalnej wkładce OrthoLite buty w środku nie wilgotnieją a dodatkowe zabezpieczenie wokół podstawy buta chroni przed błotem. Model Salomon Snowcross posiada specjalne getry zapinane na zamek tzw. stuptuty, które są bardzo przydatne gdy biegamy zimą – stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed śniegiem, dzięki czemu do butów nie przedostaje się woda. 9 kolców z węglika spiekanego zapewnia dodatkową przyczepność, co jest niezwykle istotne gdy biegamy po oblodzonych lub błotnistych ścieżkach.

Posiadając odpowiednią odzież i buty do biegania w terenie, nawet największy śnieg i plucha nie przeszkodzą nam w treningu i nie odbiorą radości z uprawiania sportu. Odpowiedni sprzęt poprawi nasz komfort i sprawi, że zła pogoda nie będzie w stanie zniechęcić nas do dbania o kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *