ZMOTYWUJ SIĘ DO DZIAŁANIA!

ZMOTYWUJ SIĘ DO DZIAŁANIA!

 

Wiosna to czas kiedy czujemy przypływ energii, słońce sprawia, że mamy ochotę na działanie i czujemy się znacznie lepiej. Warto wykorzystać ten czas i zrobić coś dobrego dla siebie, swojego samopoczucia i zdrowia.

Jak zmotywować się do działania i zabrać za bieganie?

Po pierwsze zaopatrzmy się w odpowiedni strój i buty. Ładne i wygodne ubranie zachęci nas do wyjścia z domu, wcale nie musimy od razu kupować drogich produktów, w sklepach znajdziemy teraz porządne buty i ubrania w dobrych cenach.

Dobrym sposobem na zmotywowanie się jest również muzyka, nagraj playlistę z ulubioną muzyką, która dodaje energii, ja kiedy słucham mocnej, energicznej muzyki od razu mam ochotę się ruszyć.

Zacznij od małych kroków. Często chcemy za pierwszym razem przebiec cały maraton, a kiedy nam nie wychodzi rezygnujemy. Nie stawiajmy sobie zbyt dużych wymagań, możemy zacząć od biegu przeplatanego marszem, a później stopniowo zwiększać tempo i czas biegu. Bieganie ma być przyjemnością nie karą, jeżeli będzie nam sprawiało przyjemność rezultaty będą o wiele lesze.

Zdrowe odżywianie to podstawa! Nie mówię tutaj o trzymaniu ścisłej diety ale zdrowym i regularnym jedzeniu. Jeżeli najemy się niezdrowym fast foodem dużo trudniej będzie nam przebiec odległość, którą możemy pokonać z łatwością przyjmując w ciągu dnia wszystkie potrzebne minerały i witaminy.

Nie zastanawiaj się, rusz się z domu! Planowanie, że za tydzień zaczniemy biegać i ciągłe tego przenoszenie nie pomoże nam w rozpoczęciu biegania. Po porostu załóż na siebie swoje sportowe ubranie i wyjdź z domu. Przebiegnij kawałek, podziwiaj okolicę, zobaczysz, że poczujesz się znacznie lepiej, a kolejne zebranie się i wyjście z domu przyjdzie dużo łatwiej. Tak więc do dzieła, biegajmy dla siebie, żeby czuć się i wyglądać lepiej! : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *